This is some flash content - you'll need the flash plugin to see it


AKTUALNOŚCI

Informacja

Informacja o otrzymanym dofinansowaniu na realizację projektu „SM-Mlekpol-Kogeneracja 4 MW w Mrągowie", którego całkowita wartość wynosi 26 039 550,28 zł, a kwota wnioskowanego dofinansowania 8 606 548,30 zł.

Przedsięwzięcie pozwoli na osiągnięcie celów określonych w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, Oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.6 Promowanie wykorzystania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe.

Cele projektu:

- poprawa efektywności wykorzystania energii pierwotnej,

- zmniejszenie emisji pyłów do powietrza,

- zmniejszenie emisji CO2 ,

- zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii do Zakładu.

 

 

Kultowy serek z krówką ma swój pomnik w Radomiu.

Najbardziej rozpoznawalny serek homogenizowany w Polsce - symbol Radomia, doczekał się własnej rzeźby w przestrzeni miejskiej.

W listopadzie, w centrum Radomia, pojawiły się małe rzeźby z brązu - symbole, z których słynie miasto. Projekt "Piękniejsze Śródmieście - symbole naszego miasta w formie małej architektury" składa się 14 rzeźb i realizowany był ze środków Budżetu Obywatelskiego Radomia w 2018 roku. Jedną z nich jest rzeźba pudełka serka Rolmlecz. Ogromne uznanie dla najbardziej rozpoznawalnego serka homogenizowanego w Polsce zadecydowało, że to właśnie on stał się jedną z ikon, które możemy oglądać na ulicy Żeromskiego w Radomiu. Serek z krówką produkowany przez Zakład Produkcji Mleczarskiej Rolmlecz znany jest na polskim rynku od 45 lat. Autorem statuetki jest rzeźbiarz z Kielc pan Sławomir Micek.

Producentem kultowego serka homogenizowanego z krówką jest ZPM Rolmlecz, należący do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Serki homogenizowane z Radomia produkowane są w 5 smakach: naturalnym, truskawkowym, waniliowym, z laską wanilii oraz czekoladowym.

 

300 przedstawicieli branży mleczarskiej na Mlekpol Forum 2018

Ponad 300 gości z całego świata przybyło do Jachranki na zaproszenie największego przetwórcy mleka w Polsce. Mlekpol Forum 2018 było okazją do wymiany doświadczeń branżowych i eksperckich oraz ekspozycji najsilniejszych polskich marek mleczarskich.

Jesteśmy liderem skupu mleka w Polsce. W ubiegłym roku odebraliśmy od naszych dostawców 1770 milionów litrów mleka, a w tym roku przekroczymy 1800 milionów litrów. Czujemy się współodpowiedzialni za polski rynek mleka, stąd narodził się pomysł organizacji Mlekpol Forum. Wydarzenie było platformą wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy na temat trendów przemysłu mleczarskiego oraz możliwością wysłuchania wybitnych ekspertów naszej branży, takich jak profesor Andrzej Babuchowski, Prezes Instytutu Innowacji Przemysłu Mleczarskiego – tak Mlekpol Forum podsumował Edmund Borawski, Prezes SM Mlekpol w Grajewie.

Mlekpol posiada w swojej ofercie ponad 400 produktów. Konsumenci doskonale znają marki znajdujące się w portfolio Spółdzielni, między innymi Milko, Mazurski Smak, Maślanka Mrągowska, Rolmlecz, Mleko Zambrowskie, Mlekpol, Białe czy Mleczarnia. Wiele produktów Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol zdobywa uznanie na całym świecie. Kultowe polskie Mleko Łaciate dociera już na 6 kontynentów. Szeroką gamę produktów Mlekpolu można znaleźć m.in. w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Algierii, Indonezji czy na Filipinach.

Ubiegły rok zakończyliśmy najwyższą w historii Spółdzielni wartością eksportu. Wolumen sprzedaży naszych wyrobów poza granice Polski wzrósł o ponad 20%. Zagraniczni konsumenci, chcą - podobnie jak nasi rodacy - spożywać produkty naturalne. Coraz chętniej wybierają wyroby Mlekpolu, powstałe na bazie najlepszego polskiego mleka i słyną z najwyższej jakości. Około 30% całej produkcji przeznaczamy na eksport – wylicza Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Wydziału Handlu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

Największym zainteresowaniem zagranicznych kontrahentów Mlekpolu cieszą się produkty o przedłużonej trwałości, czyli UHT: proszki mleczne, sery, masło, mleko, śmietanki Łaciate oraz serki śmietankowe do smarowania.

Podczas Forum Mlekpol zapowiedział dalszy rozwój swojej oferty produktowej i wprowadzenie kolejnych nowości, w związku z planowanym na 2019 zakończeniem budowy największego Zakładu Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie.

 

 

Przetarg 05.10.2018

Przetarg nieograniczony

Na sprzedaż nieruchomości - budynków po PSM, działek,

Działek wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntów

Więcej...

 

Śmietana Łaciata od Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol debiutuje w Doradcy Smaku

Nowy produkt Spółdzielni z Grajewa zagra główną rolę w 10 odcinkach popularnego wśród widzów codziennego programu kulinarnego. Wyborne dania z użyciem produktów Mlekpolu przygotuje tym razem mistrz kuchni, Robert Sowa.

Należę do grona szefów, którzy chętnie wykorzystują w kuchni wyroby mleczarskie. Wydobywają one smak potrawy, nadają jej odpowiednią konsystencję, i po prostu są nie do zastąpienia np. w sosach, do których dodaję śmietanę i masło. Właśnie śmietana to jeden z bardziej ulubionych składników kuchni polskiej, używany do zup, sosów lub jako dodatek do pierogów z owocami czy naleśników. Jako organizator wielu imprez bankietowych i cateringowych, a także podczas warsztatów kulinarnych nie wyobrażam sobie pracy nad menu bez serków śmietankowych. – mówi Robert Sowa, uznany szef kuchni.

W jesiennej ramówce stacji TVN tuż przed popularnym serialem, od poniedziałku do czwartku Robert Sowa zaprosi widzów do kuchni pełnej aromatów i smaków. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol już po raz 5 lokuje swoje produkty w popularnym programie telewizyjnym.

Pierwszy odcinek z użycie produktów Mlekpolu już 6 września. Zapraszamy widzów do stacji TVN o 20.10. Wśród przygotowanych dań są m.in.: dorsz w migdałowej kruszonce z tagliatelle z ogórka, placki ziemniaczane z wędzonym pstrągiem i ciasto bakaliowe ze śmietaną i owocami. – informuje Ewa Gromadzka, kierownik marketingu Spółdzielni w Grajewie.

Oprócz lokowania swoich wyrobów Mlekpol od początku września rozpoczyna sponsorowanie programów w głównych stacjach telewizyjnych oraz najbardziej popularnych kanałach tematycznych.

Program Doradca Smaku powstaje przy współpracy RebelMedia oraz Jake Vision. Spoty sponsorskie SM Mlekpol przygotował Rebel Media.

 

 

Mleczna wyprawka. Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL jest gotowa na nowy rok szkolny.

Na drugie śniadanie do szkoły producent z Grajewa poleca wyroby mleczarskie. Sycące i pełnowartościowe idealnie wpisują się w zbilansowaną dietę ucznia.

Nastolatkom rekomendujemy napoje fermentowane MILKO, w tym nową serię Acti Vege – jogurty warzywno - owocowe. Naturalną mleczną bazę dopełniliśmy dobroczynnymi żywymi kulturami bakterii i najwyższej jakości dodatkami warzywnymi i owocowymi. Wszystkie napoje fermentowane MILKO oferujemy w wygodnych, wąskich i lekkich kartonikach z zakrętką. Nie obciążą więc uczniowskich plecaków. Napoje MILKO nie zawierają syropu glukozowo – fruktozowego. – mówi Ewa Gromadzka, kierownik marketingu SM MLEKPOL w Grajewie.

Najbardziej popularną formą drugiego śniadania do szkoły jest tradycyjna kanapka.

Aby urozmaicić dziecięce menu, do posmarowania pieczywa MLEKPOL poleca serki śmietankowe Łaciate: puszyste i klasyczne. Produkowane z najwyższej jakości śmietanki, bez zagęstników i konserwantów, są pełnowartościowym uzupełniniem diety. Serki śmietankowe to pyszne źródło wielu cennych składników odżywczych. 100 gram produktu dostarczy organizmowi ucznia - ok 6 % dobrze przyswajalnego białka, ok 23% tłuszczu o unikalnym składzie, tylko niecałe 4% cukru. – dodaje Ewa Gromadzka.

W menu ucznia powinny znaleźć się także sery dojrzewające i masło ekstra. To naturalne źródło nie tylko witamin, wapnia i białka ale także cennych aminokwasów i pełnowartościowego tłuszczu mlecznego.

Nie zapominajmy także o mleku. Do szkoły najwygodniejszy będzie mały kartonik ze słomką. Tu świetnie sprawdzi się mleko Łaciate smakowe, w wariantach: bananowym, czekoladowym, truskawkowym i waniliowym w kartonikach 200 mililitrowych. Na słodkie zwieńczenie drugiego śniadania lub przekąskę podczas zajęć pozaszkolnych, SM MLEKPOL poleca serki homogenizowane Rolmlecz. Oprócz najbardziej znanego serka o smaku waniliowym, proponujemy ten z dodatkiem laski wanilii, truskawkowy i czekoladowy. – dopowiada ekspertka Mlekpolu.

Wszystkie produkty SM MLEKPOL z Grajewa powstają na bazie mleka od krów skarmianych paszami bez GMO

 

 

Orzeźwienie i smak w wygodnym opakowaniu.

Nowość w portfolio SM MLEKPOL. Z początkiem sierpnia, linie produkcyjne bydgoskiego oddziału producenta z Grajewa opuściły nowe napoje fermentowane, w wygodnych bezpiecznych opakowaniach.

Naturalne maślanka i kefir MLEKPOL dostępne są w lekkich butelkach typu PET o pojemnościach: 1 litra – doskonałej porcji dla rodziny oraz w wygodnych butelkach 360 ml, idealnych do zabrania ze sobą w drogę. – informuje Ewa Gromadzka, kierownik marketingu SM MLEKPOL w Grajewie.

Maślanka i kefir MLEKPOL powstają z mleka od krów wypasanych na najczystszych łąkach Kujaw, Pomorza, Warmii i Mazur. Naturalne producentki mleka skarmiane są paszami wolnymi od GMO.

Wierzymy w dobroczynne właściwości mlecznych napojów fermentowanych. Do ich produkcji wykorzystujemy najwyższej klasy mleko z czystych terenów okalających nasze zakład produkcyjne. Maślanka i kefir MLEKPOL to tradycyjny smak i mnóstwo wartości. Są niezastąpione na polskich stołach zwłaszcza latem, ale nie tylko. Oba napoje są niskokaloryczne, bogate w białko i wapń, witaminy i składniki mineralne. Dzięki obecności odpowiedniej mikroflory bakteryjnej wspomagają funkcjonowanie układu pokarmowego. – uzupełnia Ewa Gromadzka.

OZPM Bydgoszcz SM MLEKPOL słynie z produkcji najwyższej jakości mleka mikrofiltrowanego (ESL) pod marką Łaciate Świeże. W 2017 r. mleko z Bydgoszczy otrzymało tytuł „Największej smakowitości", przyznany przez Polski Instytut Badań Jakości we współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Od 2016 r. w ZPM Bydgoszcz produkowane są także jogurty pitne bez laktozy w 3 smakach, pod marką Łaciate.

 

 

Nowość w portfolio SM MLEKPOL. Jeszcze tego lata! Trzy nowe, owocowo-warzywne smaki jogurtów MILKO

Katalog produkowanych w mrągowskim OZPM MLEKPOL wyśmienitych napojów fermentowanych wzbogacono o linię jogurtów Acti Vege.

Wyprodukowany z najlepszego mleka jogurt MILKO przedstawiamy tym razem w wersji warzywno – owocowej. Dobroczynne atrybuty jarzyn dopełnia naturalna słodycz owoców. Produkty z linii Acti Vege uzupełnione są także o błonnik, którego cenne właściwości wspomagają funkcjonowanie organizmu. – mówi Ewa Gromadzka, kierownik marketingu SM MLEKPOL w Grajewie.

Jogurty MILKO ActiVege dostępne są w trzech smakach: marchew–mango z błonnikiem, jarmuż-kiwi z błonnikiem, burak–czarna porzeczka z błonnikiem.

To propozycja dla osób zainteresowanych racjonalną dietą i aktywnym trybem życia. Acti Vege jest pełnowartościową przekąską w wygodnym wąskim kartoniku z zakrętką. Pojemność 330 ml to idealna porcja na raz. To kolejny produkt z serii MILKO idealnie wpisujący się w trend On the Go. W sposób nie narażający na wylanie się produktu lub jego zepsucie możemy zabrać go ze sobą do pracy, na plażę czy wycieczkę rowerową.– dodaje Ewa Gromadzka.

To nie wszystkie nowości w linii MILKO. Produkty już znane konsumentom jak jogurty naturalny i smakowe, maślanki naturalna i truskawkowa oraz kefir, już w wakacje pojawią się w sklepach, w nowych, odświeżonych graficznie opakowaniach.

Proponujemy konsumentom nowa szatę graficzną kartoników MILKO. Swoim przekazem nawiązuje do naturalnych składników napojów MILKO: najlepszej jakości polskiej mlecznej bazy, soczystych owoców i świeżych warzyw. Forma opakowań pozostaje niezmienna. To wciąż wygodne wąskie kartoniki nie obciążające naszych toreb ani środowiska naturalnego.– informuje Ewa Gromadzka, kierownik marketingu Mlekpolu.

Wszystkie Jogurty MILKO powstały z mleka krów skarmianych paszami bez GMO. Napoje fermentowane MILKO nie zawierają syropu glukozowo – fruktozowego.

 

 

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim zakończone. Spółdzielnia mleczarska z Grajewa sponsorem strategicznym wydarzenia.

Tysiące kibiców podczas lipcowego weekendu odwiedziło Górę Czterech Wiatrów w Mrągowie. Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim odbyły się po raz pierwszy w historii na Warmii i Mazurach. Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL jako sponsor strategiczny wydarzenia zaangażowała się w organizację imprezy oraz wspierała organizatorów w swoich social mediach.

Mlekpol lubi i promuje sport. Mleko i wyroby mleczarskie to naturalna porcja dobrze przyswajalnej energii tak koniecznej do uprawiania aktywności. Szczególnie polecam napoje fermentowane MILKO, które podane w wygodnym, wąskim opakowaniu bez problemu możemy zabrać ze sobą na drogę – mówiła podczas konferencji otwarcia, Ewa Gromadzka, kierownik Marketingu SM MLEKPOL w Grajewie.

W dniach 20 - 22 lipca do rywalizacji stanęli kolarze we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzika po kategorię Masters. Uczestniczką Mistrzostw była także Maja Włoszczowska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, wielokrotna mistrzyni Polski w cross – country. Zwycięstwo Mai Włoszczowskiej nie było zaskoczeniem. Szczegóły przebiegu Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim oraz wyniki w poszczególnych kategoriach na stronie www.mistrzostwapolskixco.mlekpol.pl .

Odwiedzający wyścigi mieli wyjątkową okazję do poznania mistrzyni oraz pozyskania autografu na kartach książki jej autorstwa „Rowerem na szczyt". Kilka z egzemplarzy wraz z dedykacją trafiło do rąk zwycięzców specjalnego rowerowego konkursu ogłoszonego przez SM MLEKPOL na facebookowym fanpagu.

Organizatorem Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim było Stowarzyszenie Luz Grupa - pomysłodawca i organizator Milko Mazury MTB, cyklu wyścigów kolarskich wspieranych przez marki Milko i Łaciate Junior. Za nami już osiem etapów Mazury MTB. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol wytypowała swoją markę Milko na sponsora tytularnego wydarzenia. Projekt Mazury MTB upowszechnia kolarstwo również wśród najmłodszych, cyklem wyścigów towarzyszących - Mini Race. Sponsorem tej części imprezy jest marka Łaciate Junior od SM MLEKPOL.

Mazury MTB to 12 wyścigów rowerowych, składających się na Klasyfikację Generalną.

Szczegóły i relacje na stronie https://www.mazurymtb.pl/

 

 

Łaciata rodzina powiększa się.

Nowe smaki serków śmietankowych Łaciatych już w sklepach.

Z najlepszej śmietanki, bez zagęstników i konserwantów. Lekkie, delikatne o wyrazistym smaku naturalnych dodatków. Takie są serki śmietankowe Łaciate.

W lipcu na półki sklepowe wprowadziliśmy dwa nowe smaki serków śmietankowych do smarowania: serek Łaciaty z oliwkami oraz serek Łaciaty z łososiem i koperkiem. Połączenie naturalnego kremowego serka z drobnymi kawałkami wędzonego łosia, dopełnione koperkiem to jedno z najbardziej popularnych połączeń kulinarnych. My proponujemy je konsumentom w najwyższej jakości gotowej postaci. Serek Łaciaty z łososiem i koperkiem świetnie sprawdzi się jako baza pełnowartościowej kanapki, dodatek do makaronu lub dip do warzyw świeżych i tych z grilla. – mówi Ewa Gromadzka, kierownik marketingu SM MLEKPOL w Grajewie.

Dla wielbicieli smaków krajów południowych, SM MLEKPOL przygotowała serek śmietankowy Łaciaty z oliwkami.

Serek śmietankowy Łaciaty z zielonymi oliwkami to delikatna kompozycja kremowego serka z wyrazistą oliwkową nutą. Znakomicie sprawdzi się na grzankach, w daniach z makaronu lub jako dodatek do świeżych pomidorów. – dodaje Ewa Gromadzka.

Serki śmietankowe Łaciate do smarowania podane są w wygodnym płaskim opakowaniu o pojemności 135 g.