fbpx
Nie zrywaj zakrętki z Łaciatego! Scroll

Nie zrywaj… Odkręć to!

Oszczędź sobie dramatycznych gestów – nie zrywaj zakrętki z Łaciatego! Pamiętaj, że wszystko da się odkręcić… a potem zamknąć, prosto i wygodnie. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu zakrętka razem z kartonikiem trafi do recyklingu i nie zaśmieci środowiska.

Segregacja odpadów, zwracanie uwagi na ślad węglowy, świadome konsumenckie wybory przy sklepowej półce. Troska o przyszłość naszej planety to konieczność, ale także styl życia, który wybieramy coraz częściej.

Innowacyjne kartonowe opakowania i połączone z nimi zakrętki to nasz kolejny Łaciaty wkład w troskę o naturę. Dzięki nim zużywamy mniej surowców, a z odzyskanych materiałów powstają nowe przedmioty, które mogą nam służyć przez kolejne lata. Sięgając po Łaciate z nowymi zakrętkami i prawidłowo je użytkując dokładasz swoją cegiełkę do tego wspólnego dzieła!

Zobacz, jak to odkręcić, używać i zamknąć!

1
Odkręć
2
Podnieś
3
Zamknij
Żeby ponownie otworzyć
4
ODKRĘĆ
PODNIEŚ

Zobacz co możesz łatwo odkręcić...

Śmietanka łaciata 12%
Śmietanka Łaciata 12%
500 ml
Śmietanka łaciata 18%
Śmietanka Łaciata 18%
500 ml
Śmietanka łaciata 30%
Śmietanka Łaciata 30%
500 ml
Śmietanka łaciata 36%
Śmietanka Łaciata 36%
500 ml
Mleko Łaciate 2,0%
Mleko Łaciate 2,0%
500 ml
Mleko Łaciate 3,2%
Mleko Łaciate 3,2%
500 ml
Mleko Łaciate Junior 3,8%%
Mleko Łaciate 3,8%
500 ml

Masz pytania? Mamy odpowiedzi!

Dlaczego wprowadziliśmy nowy typ zakrętek?

Powodem wprowadzenia tego typu zakrętek jest przede wszystkim dążenie do zmniejszenia ilości plastikowych śmieci i zapobieganie zanieczyszczenia nimi środowiska. Przytwierdzenie zakrętek do opakowania pomoże w prawidłowym sortowaniu i przetwarzaniu wszystkich jego elementów.

Zgodnie z celami Dyrektywy UE w sprawie ograniczenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko (tzw. Dyrektywa SUP – single use plastic), aby zmniejszyć wpływ wyrobów z tworzyw sztucznych na środowisko, unijni producenci napojów, sprzedawcy detaliczni, a także importerzy będą od lipca 2024 r zobowiązani do stosowania zakrętek zaprojektowanych tak, aby pozostawały przymocowane do pojemników.

Nowe zakrętki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby bez użycia siły nie można było ich odłączyć od reszty opakowania kartonowego. Ponadto większość nowych zakrętek jest wytwarzana przy użyciu zmniejszonej ilości plastiku.

Jakie produkty Mlekpol mają nowe zakrętki przytwierdzone do opakowania?
  • mleko Łaciate 500 ml, mleko zagęszczone Łaciate 500 ml, śmietanki Łaciate 500 ml, śmietanki Łaciate 1 l (zakrętka HC 26PRO - jak na powyższej instrukcji)
  • mleko 1,5 l Łaciate, mleko Zambrowskie, mleko Białe, śmietanki Łaciate 250 ml, mleko zagęszczone Łaciate 250 ml (zakrętka HC 23 PRO)
Czy kartony mleka Łaciate nadają się do recyklingu?

Tak, jak najbardziej. Opakowania nadają się do recyklingu. Ważne jest, aby po zużyciu były odpowiednio sortowane i trafiły do właściwego pojemnika – POJEMNIKA ŻÓŁTEGO na plastik, metal i opakowania kartonowe po płynnej żywności jak soki czy mleko.

Oni też łatwo odkręcają...

Sprawdź, jak łatwo odkręcają i zakręcają Łaciate produkty i jakie cuda wykręcają z nimi w kuchni Twoi ulubieni influencerzy! Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć film.

Mlekpol