This is some flash content - you'll need the flash plugin to see it


AKTUALNOŚCI

„Mleko z klasą” doceniło młodych poetów i muzyków

15 kwietnia br. w białostockim Młodzieżowym Domu Kultury odbył się konkurs na najładniejszy wiersz i piosenkę o tematyce mlecznej.

W konkursie uczestniczyło ponad 70 młodych artystów z białostockich szkół. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród.  W kategorii najlepszy wiersz na podium stanęli:

 

I miejsce- Michalina Anikiej ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku wiersz pod tytułem „Mleko to zdrowie”

II miejsce- Anita Hołubowicz ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Białymstoku wiersz pod tytułem „Mleko”

III miejsce- Małgorzata Sebesjaniuk  ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku wiersz pod tytułem „Nasze Mleko”.

 

Jury doceniło także szatę graficzną młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Białymstoku wyróżniło dwie prace Gabrieli Zalewskiej oraz pracę Igi Kłopotowskiej.

 

W kategorii najpiękniejsza piosenka komisja przyznała podium zespołom ze Szkoły Podstawowej nr 7, pierwsze miejsce otrzymał zespół z piosenką pod tytułem  „Nasze Zdrowie”, drugie miejsce zajął zespół z piosenką pod tytułem „Pij Mleko”.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz upominki Mleka z Klasą. Ponadto każdy uczestnik otrzymał  woreczek wypełniony upominkami za uczestnictwo w konkursie.

 

W nagrodę laureaci również mogli zaprezentować swoje dzieła podczas akcji Motocykliści dzieciom „Motoserce” - ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi. Podlaskie rozpoczęcie sezonu motocyklowego odbyło się 16 kwietnia 2011 r. Przy tej okazji młodzi autorzy prezentowali swoją "mleczną" twórczość. Była to okazja do wspaniałej zabawy połączonej w piękną akcją zbiórki krwi.

Organizatorami imprezy byli Mleko z Klasą, Urząd Miejski w Białymstoku, Polska Izba Mleka a współorganizatorami  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku wraz z  Młodzieżowym Domem Kultury.

 

Przypominamy również o trwającym konkursie "Krasówki – Kartkrówki" przygotowanym dzięki programowi „Mleko z klasą” łączącym w sobie zabawę oraz edukację więcej informacji możesz znaleźć na stronie www.mlekozklasa.pl .

Program "Mleko z klasą" istnieje od 2006 r. Program zachęca dzieci do picia mleka poprzez zabawę i szereg aktywności - m.in. przez konkursy oraz programy edukacyjne. Czyni to w sposób doskonale dostosowany do grupy odbiorców.