This is some flash content - you'll need the flash plugin to see it


informacje ogólne

SM „MLEKPOL” jest największą polską spółdzielnią mleczarską oraz jednym z dwudziestu największych przetwórców nabiału w Europie. Co roku skupuje i przerabia ponad miliard dwieście milionów litrów mleka, co stanowi ponad 14% skupu tego surowca w Polsce! Taką ilość mleka dostarcza do zakładów Spółdzielni ok. 14 tys. Rolników - członków spółdzielni, a nad procesami produkcyjnymi, sprzedażowymi czuwa ponad 2.300 pracowników.

Od powstania Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKPOL” na początku lat osiemdziesiątych XX w. zaszły duże zmiany. Do macierzystego zakładu w Grajewie dołączyło 11 innych – w Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. Szeroki zasięg funkcjonowania Spółdzielni pozwala na wykorzystanie potencjału zarówno producentów surowca mlecznego, jak i wyspecjalizowanych linii produkcyjnych w poszczególnych zakładach.

Do największych osiągnięć „MLEKPOL-u” zaliczyć można stworzenie i wypromowanie doskonale rozpoznawanych i cenionych przez konsumentów marek : „Łaciate”, „Milko” i „Mazurski Smak”.

Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” uczestniczy w programie „Policz się z cukrzycą” (m.in. w zakresie informacji o wymiennikach na opakowaniach produktów), a także angażuje się w akcje „Mleko z klasą” i „Doskonałe Mleko w Szkole”- promujące picie mleka w szkołach, w ramach edukacji z zakresu zdrowego żywienia dzieci i młodzieży.

Najwyższą pozycję na rynku oraz wspaniałą jakość produktów potwierdzają liczne nagrody, zdobywane przez SM „MLEKPOL”, między innymi:

  • Tytuł Superbrand - najsilniejszej marki na polskim rynku – dla marki „Łaciate”
  • Tytuł Wyborowej Marki 1989-2009 - dla marki „Łaciate”
  • Lider Forum - dla marki „Maślanka Mrągowska” oraz jogurtów „Milko”„Towar Roku” - dla mleka marki „Łaciate”
  • I miejsce na XIV Krajowej Ocenie Masła- dla masła extra marki „Łaciate”


Znaczną część produkcji SM "MLEKPOL" przeznacza na eksport wysyłając swoje wyroby do niemalże wszystkich krajów świata. Trafiają one do państw Unii Europejskiej, Afryki oraz Dalekiego Wschodu. Około jednej trzeciej produkcji SM "MLEKPOL" trafia na eksport, głównie do Włoch, Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Czech i Wielkiej Brytanii. W ofercie eksportowej znajdują się sery twarde, mleko odtłuszczone w proszku, masło oraz serwatka w proszku.