This is some flash content - you'll need the flash plugin to see it


AKTUALNOŚCI

MLECZNA LIGA Pierwszy z serii turniejów o Puchar Prezesa SM MLEKPOL

MLECZNA LIGA


Pierwszy z serii turniejów o Puchar Prezesa SM MLEKPOL

9-10 marca br. w  Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL. Będzie to pierwszy z cyklu turniejów pod nazwą „Mleczna Liga”.

Organizacja turniejów siatkarskich o Puchar Prezesa SM MLEKPOL ma już kilkuletnią tradycją w ZSO Sejny. Siatkówka w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach  jest najpopularniejszą dyscypliną sportową, prowadzone są tu drużyny dziewcząt i chłopców, które biorą udział w rozgrywkach wojewódzkich.


Uczestnikami najbliższego turnieju będzie 8 drużyn dziewczęcych  - uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z: Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie, ZS  Niećkowo, Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, ZS Sokółka, Salos Ełk, drużyna z Łoździejów na Litwie, III LO Suwałki oraz UKS LO Sejny. Turniej rozegrany zostanie w dwóch grupach w systemie każdy z każdym. Mecze będą rozgrywane do dwóch wygranych setów do 25 pkt. i ewentualny trzeci set do 15 punktów.

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa SM MLEKPOL jest początkiem cyklu turniejów pod nazwą "Mleczna Liga", które odbywać się będą w miejscowościach związanych z działalnością SM MLEKPOL.

Celem tych turniejów jest aktywizacja młodzieży i drużyn z małych miejscowość i danie im szansy na prawdziwą rywalizację, a więc to, co w sporcie liczy się najbardziej – mówi Prezes SM MLEKPOL Edmund Borawski.  –Sport wiąże się również ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, a co za tym idzie - odpowiednią dietą bogatą w mleko i jego przetwory. Chcemy poprzez ten turniej zachęcić więcej młodzieży do aktywności sportowej, ale również zachęcać do picia mleka i do prowadzenia zdrowego stylu życia – dodaje E. Borawski.

Turniej zainaugurowany zostanie w piątek  9 marca o godz. 11.00. Zakończenie wraz z uroczystością rozdania nagród w sobotę 10 marca o godz. 14.00.   Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach , ul. Łąkowa .

SM MLEKPOL, właściciel marek Łaciate i Milko, to niekwestionowany lider polskiego mleczarstwa. Skupuje i przerabia 14% pozyskiwanego w kraju surowca. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów (w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim) oraz 13,5 tysiąca dostawców – producentów mleka. Spółdzielnia zatrudnia ponad 2300 osób.


First Communications Sp. z o.o. Sp.K.

TEL: 85 74 36 856

FAX: 85 65 37 570

Mickiewicza 7/23

15-213 Białystok

http://www.firstcommunications.pl