This is some flash content - you'll need the flash plugin to see it


AKTUALNOŚCI

Łaciate i Milko na liście najcenniejszych polskich marek

Po raz kolejny dziennik Rzeczpospolita opublikował ranking najcenniejszych polskich marek. Znalazło się w nim 330 marek, w tym dwie marki produktów mleczarskich produkowanych przez SM MLEKPOL: na miejscu 50 - marka Łaciate, a na 283 – Milko.

 

W podkategorii rankingu „moc marki produkty żywnościowe” Łaciate znalazło się na 7 pozycji, a Milko na 60. Na moc marki składają się: siła marki, postrzegana wartość i jakość, prestiż oraz świadomość marki.

W podkategorii „siła marki”, gdzie kryteriami oceny były m.in. pozycja rynkowa, relacje z klientami oraz postrzeganie marki, Łaciate znalazło się na 16 pozycji.


W kolejnych podkategoriach Łaciate znalazło się odpowiednio na następujących miejscach:

Ø  „najczęściej wybierane marki” –25

Ø  „lojalność klientów” – 19

Ø  „prestiż” – 35

Ø  „postrzegana jakość” – 15

Ø  „świadomość marki” – 50

Ø  „priorytet w świadomości” – 60.

Miejsce w rankingu Rzeczpospolitej to uznanie i prestiż. Ranking obejmuje wszystkie kategorie marek: finansowe, telekomunikacyjne, paliwowe, spożywcze, alkoholowe, AGD i inne. Ranking najcenniejszych polskich marek stworzony został w oparciu o wartość sprzedaży licencjonowanej, jako główne kryterium oceny. Pierwsze trzy miejsca w rankingu zajęły: Orlen, PKO BP i PZU.


Łaciate i Milko to dwie najbardziej znane i popularne marki produktów mleczarskich, których producentem i właścicielem jest Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL. Łaciate to pierwsza polska marka reklamowana w mediach, na rynku funkcjonuje od 1996 roku. W portfolio marki znajduje się mleko, masło, śmietana i śmietanka oraz mleko zagęszczone.

Milko jest marką młodszą, w gamie jej produktów znajdują się: mleko, kefiry i maślanki.


SM MLEKPOL, właściciel marek Łaciate i Milko to niekwestionowany lider polskiego mleczarstwa. Skupuje i przerabia 14% pozyskiwanego w kraju surowca. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów
(w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim) oraz 13,5 tysiąca dostawców – producentów mleka. Spółdzielnia zatrudnia ponad 2300 osób.

Więcej informacji udziela dziennikarzom Agencja PR First Communications – kontakt poniżej

First Communications
ul. Mickiewicza 7/23; 15-213 Białystok
Tel: 85/ 74 36 856.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.