This is some flash content - you'll need the flash plugin to see it


AKTUALNOŚCI

Awans MLEKPOLU na liście największych firm Europy Środkowo-Wschodniej


Awans MLEKPOLU na liście największych firm Europy Środkowo-Wschodniej


O 21 oczek awansowała Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa na liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej.


Ranking po raz piąty został opublikowany przez dziennik „Rzeczpospolita”. Firmy, które znalazły się w rankingu zostały uszeregowane według wielkości przychodów w 2010 roku. Przy sporządzaniu listy wzięto pod uwagę 943 firmy z 19 krajów.

MLEKPOL znalazł się w tegorocznym zestawieniu na 311 pozycji – najwyżej spośród firm branży mleczarskiej.


Trzy pierwsze miejsca na liście zajmują firmy branży paliwowej: polski PKN Orlen, węgierski MOL oraz jedna motoryzacyjna – Škoda (Republika Czeska).

Jak podaje „Rzeczpospolita” – lista 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej potwierdza, że ubiegły rok był dobry dla dużych firm naszego regionu. Mimo, że w 2010 roku na świecie z gospodarką było różnie, to zdecydowana większość przedsiębiorstw naszego regionu w tym czasie zwiększyła przychody – czytamy w „RZ”.
MLEKPOL to niekwestionowany lider mleczarstwa w Polsce. Skupuje
i przerabia 14% pozyskiwanego w kraju surowca. Najbardziej znane marki MLEKPOLu to Łaciate, Milko i Mazurski Smak. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów (w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim) oraz 13,5 tysiąca dostawców – producentów mleka. Spółdzielnia zatrudnia ponad 2300 osób.Więcej informacji udziela dziennikarzom Agencja PR First Communications – kontakt poniżej

First Communications
ul. Mickiewicza 7/23; 15-213 Białystok
Tel: 85/ 74 36 856.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.